«…сучасники бачили в ньому «мандровану академію» і його самого вважали вартим за університет; досить сказати, що коли треба було тоді знайти в Україні ідейну, чесну та чисту людину, шукали її між «сковородинцями»…»
Сергій Єфремов
2022 рік – рік пошанування Григорія Савича Сковороди – поета, мандрівного народного вчителя, особистості, якою український народ може пишатися перед усім світом.
Григорій Сковорода залишив нащадкам феноменальну духовно-педагогічну спадщину, яка не втрачає свого унікального пізнавального, етико-виховного, естетичного значення. Тексти українського філософа – справжній скарб, який не піддається часу. Він обстоював права людської особистості в кожній людині, своєю етичною наукою і всім своїм життям Григорій Сковорода мав величезний вплив на сучасників і на майбутніх українських громадян.
Дух Григорія Сковороди уже не одне століття блукає не лише українськими землями, а й європейськими ланами та відроджується у свідомості і душах його спадкоємців у всіх країнах світу.
Творча спадщина Сковороди є чистим українським, європейським, всесвітнім джерелом істини, добра, краси, віри, надії, любові на всі часи й для всіх народів.
Сковорода входить, за версією ЮНЕСКО, до п’яти мудреців світу – разом із Сократом, Конфуцієм, Спінозою і Махатмою Ганді. Їх усіх об’єднує принцип: «Жив, як учив».
«AVE, SKOVORODA! З іменем СКОВОРОДИ крокуємо у майбутнє!»
02.12.2022 в групі 12/22 «Живописець. Декоратор вітрин» ДНЗ «Запорізьке ВПУ» класним керівником Буряк А. А. та майстром виробничого навчання Мітіним М. В. було проведено онлайн-гру «Правда чи дія. Життя і творчість Г. Сковороди».
За допомогою цікавих запитань «Правда чи неправда» учні перевірили свої знання про Г. Сковороду, а за допомогою «Дій» розвивали абстрактне та асоціативне мислення. Метою виховного заходу було проаналізувати творчість видатного українського філософа-просвітителя, письменника-гуманіста, поета і музиканта Григорія Савича Сковороди, сформувати в учнів свідоме ставлення до життєвого вибору і повагу до чужої праці, розвивати шанобливе ставлення до нашої духовної спадщини, історії та літератури.
Класний керівник А. А. Буряк
Майстер в/н М. В. Мітін