Чорнобильська катастрофа. Причини та наслідки

26 квітня 2021 року виповнюється 35 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики техногенною катастрофою.

  Дуже важливо для України, для світу, для ліквідаторів, для постраждалих від Чорнобильської катастрофи та учнівської молоді пам’ятати цю сумну дату в нашій історії, з метою попередження подібного у майбутньому.
            35 років минуло з моменту аварії, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня.

 Злочинні дії тодішньої влади щодо приховування інформації з одного боку поглибили непоправні негативні наслідки аварії, а з іншого – спричинили активізацію національно-демократичного руху, що в кінцевому підсумку привело до розпаду СРСР. Приховування інформації владою спричинили активізацію екологічного і національно-демократичного руху.
Історики ж наголошують на політичній відповідальності комуністичного режиму, який заради ідеологічних інтересів поставив під загрозу життя і здоров’я мільйонів громадян. Через недосконалість конструкції, порушення технології будівництва, використання неякісних будівельних матеріалів, численні міні-катастрофи подібна техногенна катастрофа в СРСР не могла не статися.

З метою виховання в учнівської молоді відповідальності за свої вчинки, з метою формування свідомого відношення до можливих наслідків, які спричиняють наші дії та дії оточуючих нас людей у групі №03 за професією «Маляр. Штукатур. Декоратор вітрин» 30.04.2021 року було проведено виховну годину на тему  «Чорнобильська катастрофа. Причини та наслідки».

Класний керівник  Олена ЄРЕМЕНКО та майстер виробничого навчання Ольга РАГІМОВА.

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Навчально-виробнича діяльність, Новини. Додати до закладок постійне посилання.