День Соборності України

Щороку в січні відзначається День соборності України – одне зі знакових свят українського державотворення після Дня незалежності.

Свято День соборності України щороку відзначається в одну й ту ж саму дату – 22 січня. Саме цього дня у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.У 2011 році День Соборності поєднали з Днем Свободи, що раніше відзначався 22 листопада, під назвою «День Соборності і Свободи України». Однак у 2014 році указом Президента свято було відновлено як День Соборності України.

Тому 25го січня, з приводу святкування Дня Соборності, у нашому навчальному закладі ДНЗ «Запорізьке ВПУ», було проведено класну годину на однойменну тему. Класний керівник – Житницька А.В. групи 04 за професією « Маляр. Штукатур. Лицювальник – плиточник» провела виховний захід разом з майстром виробничого навчання 19ї групи за професією « ОКН. Адміністратор»,де розповіли, про те, що  в українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць. Діти дізналися, що саме 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель в єдину Україну. Діти відзначили, що День Соборності є дійсно дуже важливим святом, саме у важкі часи становлення Держави.

Класний керівник                Ганна Житницька

Майстер в/н                         Любов Бурдейна

Опубліковано у загальній категорії. Додати до закладок постійне посилання.