Кожна людина має право на життя і це непорушна істина. Однак, бувають випадки, коли з різних причин хтось посягає саме на життя людини, бажаючи нашкодити її інтересам та волі. Тому кожна людина повинна не тільки вміти захистити себе, але й зробити це законно, не перевищуючи межі самооборони, які встановлені законом.
Допомогти учням зрозуміти що таке самозахист і визначити його рамки, проаналізувати можливі випадки застосування засобів самооборони та відповідальність людини за перевищення меж необхідного самозахисту, допомагали працівники Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції: інспектор, лейтенант поліції Євстратов Владислав Ігорович, інспектор, лейтенант поліції Пляшечник Ольга Володимирівна та інспектор, лейтенант поліції Багола Ганна Миколаївна.
Згідно зі статті 19 Цивільного кодексу, самозахистом вважаються такі дії, які спрямовані на відведення суспільно-небезпечного діяння. Але, при цьому важливо пам’ятати, що такі дії повинні бути законними та не суперечити моральним засадам суспільства.
Лейтенант поліції Євстратов Владислав Ігорович дав можливість учням зрозуміти, що захист свого життя в небезпечній ситуації регулюється законом, тому потрібно вміти постояти за своє життя правильно. Показуючи прийоми самозахисту наголошував на тому, що самооборона повинна бути необхідним захистом свого життя, і в жодному разі не переростати у помсту, умисне нанесення тілесної шкоди, чи навіть вбивство.
Захід організовано та проведено в гуртожитку Запорізького вищого професійного училища з метою формування в учнівської молоді право свідомої поведінки як у навчальному закладі, так і поза його межами.
Організатори заходу: соціальний педагог Сєргєєва Олена Анатоліївна та вихователь гуртожитку Пашкевич Наталія Михайлівна