Життя суспільства, як і життя окремої людини, ґрунтується на впливі ідей, поглядів, теорій. За часи історії людства їх промайнуло чимало. Вони оволодівали розумом людей на більший чи менший термін. Деякі з них закликали до барикад, призводили до війн, ставали підставою для створення «образу ворога» з іншого народу.
Але з розвитком суспільства до людей прийшло розуміння, що Земля не є надто великою, вона – наш спільний дім, всі люди в якому – сусіди. А для того, щоб людство успішно розвивалося, треба знаходити спільну мову.
Толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань. Також толерантність – це єдність у різноманітті, те, що переходу від війни до культури миру. Для громадян це, передусім, активна позиція, що формується на основі визнання універсальних прав та основних свобод людини.
Сьогодні толерантність – яскравий показник ступеню демократичності кожної держави й одна з умов її розвитку. Політична толерантність є основою для плідних міжнародних відносин.
Понад 20 років 16 листопада світ святкує Міжнародний день толерантності. Цей День був проголошений Декларацією принципів толерантності, затвердженою у 1995 році на 28 Генеральній конференції ЮНЕСКО. Цього дня за традицією у різних країнах світу проводяться акції, спрямовані проти екстремізму, різноманітних форм дискримінації та проявів нетерпимості.
Цього тижня у ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище», була проведена низка заходів, які найкращим чином вчать нас єдності, справедливості та поваги. Так,15 листопада класним керівником групи № 14 Войтюк Тетяною Миколаївною був проведен виховний захід «Я вчуся бути толерантним!»
У ході заходу було розкрито зміст і поняття слова толерантність, принципи толерантності, було проведено інтерактивну вправу «Чим ми схожі?», учні з цікавістю слухали притчу про мудрого старого аксакала, практично виконали тест «Чи толерантна я людина?», пограли в конкурс «Компліменти», склали асоціативний ряд до теми заходу. У підсумку заходу учні визначили, що толерантність – важлива риса характеру людини і отримані сьогодні знання допоможуть їм знайти вихід із критичних ситуацій.
Класний керівник Войтюк Тетяна Миколаївна