Патріотичне виховання – це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить та ненавидить людина, яка формується. (В.О. Сухомлинський)
До ефективних методів і форм організації патріотичного виховання належать: екскурсії вулицями рідного міста, до історичних пам’яток, та музеїв Запоріжжя, визначних місць; розповіді вихователя; бесіди з цікавими людьми та інше.
Тому 26 квітня 2016 року учні ДНЗ «ЗВПУ» групи № 03 за професією «Оператор комп’ютерного набору. Контролер-касир» та групи № 06 за професією «Оператор комп’ютерного набору. Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних» разом з майстрами виробничого навчання Паскарь Наталією Юріївною та Кішко Ксенією Вікторівною відвідали музей історії зброї.
Зброя є невід’ємною і дуже важливою складовою матеріальної культури будь-якого народу. Воно відображає не тільки науково-технічний рівень, є також цінним джерелом для вивчення історії і культури того чи іншого етносу, нації, держави. Зброя – найдавніший інструмент, без якого неможливо уявити собі існування і розвиток людини. Завжди і у всі часи в зброю вкладали самі досконалі знання, науку, технології, естетику. Дуже сильно залежала етика і філософія від ступеня озброєності людини тим чи іншим видом зброї.
Проте, не дивлячись на це, українські майстри у виготовленні зброї привнесли і характерні національні особливості, притаманні лише українському народові.
Процес розвитку холодної та вогнепальної зброї торкнувся також і територію сучасної України. Виготовлення українськими майстрами зразків зброї відбувалося під сильним впливом західноєвропейської і східної традиції.
Учні з захопленням слухали екскурсовода, який з перших слів переніс учнів у далекі часи від середнього палеоліту (40 – 15 тис. років тому) до другої половини ХХ ст. Хронологічні межі експонатів, представлених в музеї, охоплюють величезний проміжок часу.
Учні дізнались багато інформації. Наприклад більш ніж 4 тис. одиниць вогнепальної та холодної зброї, зібраного в музеї, відображають майже всі етапи становлення людських цивілізацій.
Всю дорогу до навчального закладу учні ділились враженнями від побаченого та почутого.
Майстер виробничого навчання Паскарь Н.Ю.
Майстер виробничого навчання Кішко К.В.