У ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» було об’явлено огляд презентацій народного оберегу.
Класні керівники групи № 15, І курсу, професії «Живописець. Флорист» – Прокоф’єв Євген Олександрович і Групи № 10, ІІ курсу, професії «Живописець. Флорист» – Прокоф’єва Анжела Миколаївна зібрались зі своїми групами і обговорили план дій, що до участі у цій цікавій акції. І так захопилися своїми ідеями, що і не помітили, як проста, але цікава ідея огляду презентації переросла у щось більше! Вирішили зробити не просто презентацію оберегів, а ще й показати те середовище, в якому ці обереги виглядали би гармонійно.
Для цього були зібрані предмети українського побуту, деякі з них, такі як: прялка, вишиванки, рушники, серветки були старовинні і зберігалися у родинах як сімейні реліквії. Українські обереги, у вигляді віночків зробили своїми руками, а колоритні персонажі, у вигляді чорнявої циганки( учениця г. №15 Розинько Зоя) , яка нагадала молодятам щасливе майбутнє( учні гр. № 15 Романова Юлія і Гуртовий Даніло), закоханого парубка – козака, який тількі що повернувся з походу, щоб попросити руки коханої у строгої матусі(учениця гр. №15 Іванова Олександра) , чарівної дівчини, мрійниці, яка чекає на любимого(учениця гр. № 15 Потепух Олександра), друзів молодят, які прийшли до них у гості (учні гр. № 15 Семенко Володимир і Рибалка Карина;учениця гр. №10 Сорохтей Анастасія), і гість, який, ніби – то тільки що зпригнув з бойового коня, шоб привітати свого бойового товариша, та його кохану ( РустамовЗаур), це наші вихованці, які талановиті є не тільки у навчанні живопису та рисунку, але є здібними акторами.
Учні із радістю підхопили ідею класних керівників постворенню фото – образів з українського історичного олійного живопису, завдяки якому ми маємо можливість бачити і вивчати історію нашої рідної, героїчної Держави. Ми дуже вдячні художникам минулого, таким як: Тарасу Григоровичу Шевченко, Миколаю Левченко,Васильковському Сергію, Самокишу Миколі, Іллі Репіну, нашим співвітчизникам- Анатолію Фоміну і Євгенію Чуйкову і багатьом іншим талановитим живописцям олійного живопису, які виспівали красу рідного краю.
Наші вихованці дуже вдало вжилися у образи минулої давнини, де їхпращури , також як і ми, закохувалися, мріяли про щасливе, незалежне життя, для чого і виробляли обереги .
Як було вже сказано, що не обійшлося без сюжетної постановки, яка захопила художника-живописця Прокоф’єва Є. О. Це ж такі можливості вираження для митця! На картинному, тільки не площині, а просторі,знаходяться не тільки складні взаємопов’язані натюрморти, але і живі персонажі, які, за допомогою колоритного одягу, виразу обличчя, рухів можуть скласти цікаву композицію. Живі картини, не раз надихнули Прокоф’євих на живопис! Під час інсталяції горіли очі не тільки у викладачів і учасників, але і у команди гримерів, костюмерів, помічників фотографу!
Подумки вже були написані яскраві портрети, та сюжетні композиції, які біли відтворенні сьогодні! Багато задумок, що до створення картин,народилося у Євгена і Анжели Прокоф’євих. Але, це плани на майбутнє! А ще у планах є продовження циклу фото сесій, з учнями, які не попали у кадр.
Результат виявився на стільки цікавим, що Євгеном Олександровичем і Анжелою Миколаївною було запропоновано взяти участь у тематичній фото сесії не тільки учням, але і педагогам, і адміністрації.
Так що з наступного тижня стартує новий проект, під назвою «Українська старовина у сучасному фото, на гостинах( на теренах) у ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище». Маємо надію, що педпрацівникам, також, як і учням припаде до дущі наша ідея, що до створення
Приєднуйтесь до нас і слідкуйте за новинами! З нами завжди цікаво!
24.11.2016 р.
З повагою до усіх добрих людей, художник, класний керівник групи № 15, професії «Живописець. Флорист», викладач живопису, Прокоф’єв Євген Олександрович.