До Міжнародного Дня захисту дітей «Я, ти, він, вона – разом ціла країна»

1 червня світ відзначає День захисту дітей.

Міжнародний день дітей був заснований ще в листопаді 1949 року в Парижі рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок, проте вперше його відзначили в 1950 році. ООН ініціативу підтримала і оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з найважливіших напрямків своєї роботи.

В Україні День захисту дітей відзначають уже 19-й рік поспіль з 1998 року, після того, як 30 травня 1998 року другий президент України Леонід Кучма підписав Указ №5 68.

З нагоди цього свята в ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» протягом тижня було проведено ряд заходів:

  • конкурс презентацій, кросвордів, рефератів;
  • консультації учнів, з метою захисту прав, життя і здоров’я.

В святковий День захисту дітей заступник директора з НВР Граур Ірина В’ячеславівна вручила грамоти переможцям конкурсу презентацій, кросвордів та рефератів, привітала з перемогою та сказала напутні слова.

На учнів групи № 07 з професії «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних. ОКН», які були активними учасниками цих конкурсів, в цей святковий день чекав солодкий стіл з чаюванням та незабутня екскурсія вулицями рідного міста, яку провели соціальний педагог Сєргєєва Олена Анатоліївна та викладач фізичного виховання Краєва Світлана Вікторівна.

Щороку в День захисту дітей для учнів 1 курсу організовуються екскурсії. Цього року учні відвідали скульптурно-архітектурну композицію «Фонтан життя» (пл. Маяковського), яка характеризує історію і побут українського народу, та познайомились з найвизначнішою фігурою «Чорнобиль», адже вона увічнює пам’ять всіх ліквідаторів, які загинули під час усунення наслідків аварії.

Історія України починається з історії роду, виховання шанобливого ставлення до історії рідного краю, прагнення досліджувати його минуле, зберігати пам’ять про нього. Тому учні з задоволенням відвідали Аллею слави та Аллею трудової сласи.

Дослідження учнями історії рідного краю – це перші сходинки до усвідомлення кожною молодою людиною себе як громадянина. Бо головна мета 21 сторіття це формування особистості з високим рівнем національної самосвідомості, здатної зрозуміти процеси національного життя, визначити своє місце і роль у ньому.

 

 

 

 

Соціальний педагог Сєргєєва О.А., викладач фізичного виховання Краєва С.В.

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Навчально-виробнича діяльність. Додати до закладок постійне посилання.