«День художника» – національне професійне свято українських художників, який відзначається в Україні щорічно у другу неділю жовтня.
«День художника» з’явився в українському офіційному календарі порівняно нещодавно, в 1998 році, після того, як 9 жовтня другий президент України Леонід Данилович Кучма підтримав ініціативу Спілки художників України та підписав Указ «Про день художника».
Образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності, оскільки в художній палітрі кристалізується внутрішній світ людини, звучать кольори глибоких почуттів. Роботи художників пробуджують прагнення до прекрасного, спонукають замислитися над суттю буття.
Українським майстрам пензля і різця належать твори, які стали частиною золотого фонду світового образотворчого мистецтва. Дбайливо зберігаючи і розвиваючи традиції самобутньої національної художньої школи, вони стверджують вічні загальнолюдські цінності, приносять людям радість спілкування з прекрасним.
У виставкових залах Національної спілки художників України проходять виставки приурочені до «Дня художника України», де всі бажаючі можуть подивитися на роботи метрів образотворчого мистецтва і на роботи талановитих молодих художників.
Вже не перший рік , у ДНЗ «ЗВПУ» , під керівництвом Члена Національної спілки митців України , викладача живопису та рисунку Прокоф’ева Євгена Олександровича ,молоді художники виставляють свої роботи до чудового свята “День Художника”, щоб порадувати оточуючих своїми вміннями писати і малювати картини.
Ось и цього року , до уваги оточуючих , виставлені найрізноманітніші види картин: натюрморти, пейзажі, міські пейзажі, портрети. Всі роботи представлені на виставці прекрасні і чарівні. Але кожна робота по своєму цікава, відчувається власний штрих художника та увага любимого викладача .
Діти в своїх роботах, а саме портретах, відмінно передали характерні риси обличчя. Вони змогли наділити картини життям, передати блиск в очах. Пейзажі та натюрморти виділяються своєю барвистістю та яскравістю, на відміну від міських пейзажів, які своєю чіткістю ліній, жорсткістю штриха, передають всю загадкову суєту міста.
Євген Олександрович приділяє багато уваги вихованню у учнів почуттю любові до рідного краю , естетичному сприйняттю оточуючого нас миру . Особистим прикладом намагається привіти любов до живопису, графіки , які є невід’ємною частиною національної культури, джерелом духовного
розвитку молодої людини ,бо творчі досягнення наших митців свідчать про потужний потенціал народу, сприяють створенню позитивного іміджу України у світі!
Вітаємо усіх творчих людей з професійним святом «День Художника»! Бажаємо наснаги та гарних робіт!
Склав: Голова методичної секції професії художнього напряму Проков’єва Анжела Миколаївна