День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого щорічно в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця традиція започаткована Указом Президента України від 11.02.2004 в цей день не випадково, адже вона приурочена до річниці виведення військ СРСР з Афганістану.

Саме 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю.

На сьогодні в Україні налічується близько 150 тисяч ветеранів Афганістану, 330 тисяч ветеранів радянських воєн, включаючи Афганістан і 37 тисяч військових, які виконували миротворчі місії після 1992 року.

З нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав соціальним педагогом, головою волонтерської групи «Лідер» Цибульською Вікторією та членами Ради учнівського самоврядування Запорізького вищого професійного училища був запрошений заступник голови Союзу ветеранів Афганістану міста Запоріжжя з 1987 року Московцев Дмитро Миколайович, який з 1981 року по 1085 рік проходив службу в обмеженому контингенті радянських військ в Афганістані.

Дмитро Миколайович проходив дійсну строкову та надстрокову службу в місті Кабул, фортеця «Балу-Гісар», ВЧПП 69507- «А», який базувався спільно з 357 полком Вітебської повітряно-десантної дивізії, і ризикуючи своїми життям захищав своєю Батьківщину.

Московцев Дмитро Миколайович нагороджений урядовими медалями, Почесною грамотою ЦК ВЛКСМ «За мужність і героїзм, проявлені на землі Афганістану», грамотами командувача 40-ї армії, командувача Армією Афганістану та ін.

Після Афганістану вже більше 20 років є членом правління Спілки ветеранів Афганістану міста Запоріжжя, заступник голови Спілки ветеранів і особисто відповідає за військово-патріотичну роботу.

Готуючись до зустрічі Дмитро Миколайович цікавився про те, що ж саме хотіли б почути учні. А відповідь була однозначною – правду.

У неймовірній тиші слухали хлопці та дівчата спогади ветерана бойових дій в Афганістані та лише по емоційному стану, по голосу, по стислим раз у раз куркулям, по сльозах на очах, по жовнах на вилицях видно було, як важко даються йому ці спогади, дивлячись на ті фотографії, які сам підготував до цієї зустрічі.

З самого початку війни на сході України тисячі афганців та ветеранів інших воєн добровільно виступили на захист своєї Батьківщини від азіатських загарбників, багато хто з них, на жаль, загинули.

Присутні на цьому заході вшанували світлу пам’ять тих, хто увійшов в безсмертя, «хвилиною мовчання».

Висловлюючи вдячність воїну – інтернаціоналісту голова волонтерської групи «Лідер» Цибульська Вікторія вручила від учнівської молоді подарунок та запросила сфотографуватися на згадку.

 

 

 

 

Захід підготували та провели: соціальний педагог Сєргєєва Олена Анатоліївна, класний керівник Стрілець Наталія Валеріївна, керівник гуртка Качайло Людмила Миколаївна, голова волонтерської групи «Лідер» Цибульська Вікторія та члени ради учнівського самоврядування ДНЗ «ЗВПУ».

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини, Соціально-педагогічна діяльність. Додати до закладок постійне посилання.