Проблема наркотизації сучасної молоді настільки гостра, що вживання неповнолітніми, юнаками і дівчатами наркотичних речовин стає небезпечним соціальним явищем.
Соціально-педагогічна профілактика наркоманії — це вид соціальної діяльності, що спрямований на проведення освітньо-профілактичних заходів, щодо попередження вживання наркотичних засобів та реалізацію педагогічних моделей впливу на особистість.
З метою первинної профілактики, соціальним педагогом Сєргєєвою Оленою Анатоліївною 30 січня 2018 року проведено антинаркотичну пропаганду і пропагування здорового способу життя в групі № 11 з професії «Декоратор вітрин. Флорист».
Про причини та негативні медичні наслідки вживання наркотиків розповіла учням медична сестра Матвієнко Валентина Іванівна.
Всі зусилля, під час проведення профілактичного заходу, було зосереджено на формуванні «внутрішніх» перешкод та на вихованні особистісної стійкості до наркотичної спокуси.
Під час мозкового штурму одна з команд надала відповідь на питання «Наркоманія, що це?». Учні одноголосно прийшли до висновку, що наркоманія – це захворювання, яке проявляється в потязі до постійної невідворотної потреби в наркотику, добуванням його всілякими засобами, прагненням до постійного підвищення доз, що приводить до фізичної та моральної деградації особистості і шкідливим для суспільства соціальних наслідків. Акцентували увагу на тому, що проблема розповсюдження наркоманії тісно пов’язана з соціумом та поширенням епідемії ВІЛ\СНІДу.
Друга команда розглядала питання «Загрози, пов’язані з вживанням наркотиків» та одноголосно зробила висновок, що вживання наркотичних речовин поступово приводить організм до фізичного і психічного виснаження, а також фізичної і психічної залежності від наркотиків.
Підводячи підсумки, соціальний педагог наголосила, що фізична або психічна залежность від наркотиків, яка поступово приводить організм до фізичного і психічного виснаження є соціальною дезадаптаціїєю особистості. Тож, треба навчатися навичкам протидії вживання наркотичних засобів, протидіяти наркогенному впливу оточуючих, уникати ситуацій, пов’язаних зі спокусою або примусом.
Пропагуючи здоровий спосіб життя, Олена Анатоліївна закликала до культури здорового відпочинку. Адже в Запорізькому вищому професійному училищі створено всі умови для подолання особистістю соціальних проблем, своєчасного отримання консультативної, соціально-педагогічної допомоги, для задоволення творчих потреб, змістовного дозвілля.
Захід організували та провели соціальний педагог Сєргєєва О.А. та медична сестра Матвієнко В.І.