Кожного року в Україні 14-го грудня відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
День встановлений в Україні згідно з Указом Президента від 10 листопада 2006 року на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.
26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, що на Київщині, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа – Чорнобильська аварія. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життями і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь більше 650000 людей з усього Радянського Союзу, з яких понад половину представляли Українську РСР.
З нагоди цієї дати, 13 грудня 2018 року у бібліотеці нашого училища відбувся виховний захід «Чорнобиль – наш довічний біль». На заході були присутні здобувачи освіти гр. № 18 («ОКН. Адміністратор»), гр. № 13(«Декоратор вітрин. Адміністратор»), гр. № 08 («Агент з постачання. ОКН»), гр. № 11(«Декоратор вітрин. Флорист»).
Бібліотекар ДНЗ «Запорізьке ВПУ» Білогорохова Галина Федорівна , яка на момент аварії проживала на відстані 50 км від Чорнобиля та має статус постраждалої від наслідків Чорнобильської катастрофи, розповіла про до болію знайомі події того часу. Було представлено презентацію міста Прип’яті та Чорнобиля до и після «війни», як кажуть самі чорнобильці. Слід зазначити, що здобувачі освіти приймали участь в обговоренні відомих їм фактів.
Хвилиною мовчання було віддано шану всім тим, хто ціною власного здоров’я й життя захистив кожного з нас і увесь світ від наслідків Чорнобильської катастрофи. Цього дня ми вклоняємося мужності, самовідданості та високому професіоналізму ліквідаторів.
Вічна пам’ять і шана тим, чиє життя передчасно обірвав смертоносний атом.
Заступник директора з НВР Паскарь Наталя Юріївна