12 жовтня 2016 року у гуртожитку ДНЗ «ЗВПУ» з учнями училища було проведено бесіду на тему: «Свято Покрова Пресвятої Богородиці». Цей захід провела майстер виробничого навчання Чебикіна Ася Устинівна.
В Україні свято Покрови Пресвятої Богородиці має велику популярність. Дівчата просять про шлюб, а чоловіки святкують день козацтва.
14 жовтня відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці або, як кажуть в народі, Святої Покрови – головне християнське свято осені. Здавна в Україні свято Покрови вважалося кінцем осені та початком зими.
Покрова 14 жовтня — християнське свято, надзвичайно шановане у православному світі й зокрема в Україні, Започатковане воно у Візантії, де було збудовано храм Пресвятої Богородиці на честь перемоги Константинополя над завойовниками. Коли місту загрожувала сарацинська навала, святий Андрій під час молитви побачив у небі Пресвяту Діву Марію, яка розкрила над християнами свій омофор (покров). Таке заступництво Богородиці додало сил візантійцям, вони дали достойну відсіч чужинцям.
З того часу свято Покрови стало всенародним. Ця довга біла покрова стала своєрідним оберегом і України, символом її споконвічного прагнення до встановлення злагоди і миру між своїми і чужими землями.
Невипадково саме 14 жовтня, в день Покрови Пресвятої Богородиці, з 1990 р. відзначається свято запорізького козацтва. Бо запорозькі козаки, особливо шанували Покрову. Богородиця була їхньою заступницею в далеких походах, під її покровом вони не боялися ні розбурханої стихії, ні злих ворожих сил. Її зображення було вибите на хрестах, які носили козаки. Священною для кожного козацького лицаря на Січі була Покровська церква.
Як писав Д.І. Яворницький: “… це свято для козаків мало подвійне значення, під покровом Богородиці запорожці не боялися ні ворожого огню, ні грізної стихії, ні морської бурі; під Покровом Пріснодіви вони залишалися нежонатими, і свято виконували головний девіз святого життя – захист православної віри”.
Усіх вітаємо з святом Покрови Пресвятої Богородиці.
Пресвята Богородице, покрий нас від усіляких бід та спокус Твоїм Святим Омофором!
Майстер виробничого навчання Чебикіна Ася Устинівна