10 – 11 січня 2017 року в ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» відбулася подія, яка, без перебільшення, стала знаковою для педагогічних працівників училища. В рамках системної роботи над впровадженням у навчально-виробничий процес інноваційних технологій навчання було проведено методичний марафон, присвячений у цьому році інтерактивним технологіям і методам навчання. Учасників методичного марафону привітали директор училища Кондратьєв І.І., заступник директора з НВР Граур І.В., методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Тимченко Н.І.
Роботу марафону розпочала методист училища Кулинич О.А., яка презентувала всім присутнім віртуальний методичний кабінет ДНЗ «ЗВПУ», що успішно функціонує і вже доступний за посиланням http://metodkabinetdnzzvpu.blogspot.com/, нагадала учасникам марафону загальні вимоги до уроків із застосуванням інтерактивних технологій, наголосила на тому, що педагогічні працівники училища вже давно і плідно працюють над застосуванням інтерактивних методів і прийомів, тому і виникла потреба узагальнити цей досвід, поділитися з колегами безцінними знахідками у широкому колі однодумців, колег.
Кожен викладач, майстер виробничого навчання мав змогу поділитися з колегами результатами використання у власній практиці інтерактивних методів навчання, почерпнути для себе цікаві прийоми будови уроків із застосуванням інтерактивних навчальних технологій, особливостями проведення рефлексії (доповідач – викладач Прокоф’єва А.М.), ознайомитися з правилами будови і застосування опорних конспектів (викладач Сидоренко О.А.), видами і вимогами до розробки тестів (викладач Стрілець Н.В.).
Цікавими та змістовними були презентації досвіду по застосуванню інтерактивних технологій кооперативного навчання «Робота в малих групах» (майстер в/н Кібальник Ю.О.), «Карусель» (майстер в/н Кривко Н.П.), «Акваріум» (викладач Височиненко Н.В., майстер Чебикіна А.У.).
Жваве зацікавлення присутніх викликали презентації тенологій кооперативно-групового навчання «Незакінчені речення» (майстер в/н Паскарь Н.Ю.), «Cese-метод» (майстер Копилець Ю.Ю.), «Мікрофон» (майстер Мартинюк А.О.), «Ажурна пилка (Мозаїка)» (викладач Кулинич О.А.).
Неформальна презентація ігрових технологій, запропонована викладачем Войтюк Т.М., спонукала до участі в розгадуванні кросвордів, ребусів, анограм, манограм, вікторини всіх учасників методичного марафону.
Відео майстер-клас викладача Прокоф’єва Є.О. дозволив присутнім ознайомитися з досвідом застосування методів розвитку ситуативно-зорової пам’яту у учнів професій художнього напрямку.
Конструктивними і виваженими були презентації інтеракивної технології «Ділові ігри» майстра в/н Бурдейної Л.М. та метода «Дерево рішень» майстра в/н Кішко К.В.
Присутні могли ознайомилися із особливостями застосування на уроках іноземної мови технології опрацювання дискусійних питань «Методу-прес» (викладач Білогорохова Г.Ф.), специфікою роботи в малих групах, застосування колових тренувань на уроках фізичного виховання (Басов П.П., Краєва С.В).
Робота над проблемою «Інноваційні технології навчання в професійно-технічній освіті», якій було присвячено цьогорічний методичний марафон ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище», буде мати логічне продовження у майбутньому. Наступні етапи роботи в цьому напрямку плануються вже по узагальненню і впровадженню досвіду застосування інформаційно-комунікаційних технологій, планомірно ведеться робота з розробки програми по застосуванню хмарних технологій.
Методист Кулинич О.А.