14 жовтня в Україні – значуща дата, чотири великі свята

14 жовтня – значуща дата, яка переповнює гордістю та хвилюванням серця мільйонів громадян нашої України. В цей день українці відзначають чотири великі свята:

– День святої Покрови Пречистої Богородиці;

– День створення Української повстанської армії (УПА);

– День українського козацтва;

– День захисника України.

Усі ці свята дуже взаємопов’язані  і виникали послідовно. З цього приводу 06 жовтня 2021 року у групі №13 за професією «Декоратор вітрин. Адміністратор» майстром виробничого навчання Рагімовою Ольгою Юріївною було проведено виховну годину.

Здобувачі освіти подивились тематичні відео, пригадали історичні відомості: 

  • 14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні. Не виникає навіть суперечок між православними українцями й рідновірами, котрі хоч і вкладають у це свято зовсім різний зміст, ставляться до нього дуже шанобливо.
  • Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І. до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами. Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці.
  • Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова. Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.
  • Друга спроба вибороти незалежність українського народу й держави здійснювалася у тяжкі 1917-1920 роки.

Третя – уже в наш час – під час розпаду радянської імперії, коли прокинувся волелюбний інтерес до власної історії й генетичної пам’яті. Четверта хвиля цього інтересу, – напевно, сьогоднішня. Адже, з 2015 року 14 жовтня є державним святом і неробочим днем – Днем захисника України.

В кінці виховної години здобувачі освіти групи №13 зробили свій висновок, що  кожен українець повинен знати та цінувати історію свого народу  з метою усвідомлення особистої відповідальності за долю держави, готовності служити Батьківщині своєю працею, поваги до воїнів, які віддали своє життя в ім’я майбутнього людства.

Майстер виробничого навчання                      Ольга РАГІМОВА

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Навчально-виробнича діяльність, Новини. Додати до закладок постійне посилання.