Талановита українська письменниця, патріотка свого краю Леся Українка хоч і мешкала більшість свого життя за кордоном через тяжку хворобу, але її душа, її серце і вірші були присвяченні любові до рідного краю – до України.
Все життя Лесі Українки було подвигом, прикладом справжньої мудрості та волі. Хвороба позбавила Лесю змоги вести нормальний спосіб життя, єдиною відрадою стала творчість, вірші, у яких не було жодного слова нарікання на несправедливу долю.
Що слово для письменниці було найкращими ліками, ми дізнаємося з поезії “Як я люблю оці години праці”. Творча робота змушувала Лесю Українку абстрагуватися від страждань, забути про них. Пишучи, заглиблюючись у перипетії сюжетів, вона поринала в інший світ, який приносив полегшення і радість.
27.02.2023 в групі 01/22 «Монтажник ГКК. Лицювальник-плиточник» пройшла виховна година присвячена життю та творчості Лесі Українки.
Класний керівник Н.В.Височиненко продемонструвала учням відео презентацію про письменницю. Потім з учнями обговорювали вірші та твори Лесі Українки, які вони вивчали.
Завершенням виховної години був прочитаний вірш талановитої поетеси:
Ні долі, ні волі у мене нема,
Зосталася тільки надія одна:
Надія вернутись ще раз на Вкраїну,
Поглянути ще раз на рідну країну,
Поглянути ще раз на синій Дніпро, –
Там жити чи вмерти, мені все одно;
Поглянути ще раз на степ, могилки,
Востаннє згадати палкії гадки…
Ні долі, ні волі у мене нема,
Зосталася тільки надія одна.
Кл. керівник: Надія ВИСОЧИНЕНКО
Майстерв/н: В’ячеславРУБАН