Відкрита виховна година до свята Покрови, Дня козацтва і Дня захисника України

14 жовтня, українці відзначають одне із найважливіших церковних свят – Покрову Пресвятої Богородиці. На цю дату також припадають такі великі для України свята, як День захисника та захисниць України і День українського козацтва. Усі ці три свята тісно між собою пов’язані.

Велике свято Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії святкується щороку 14 жовтня. Встановлене воно на згадку про дивовижну появу Богоматері віруючим.

За переказами, відбулося це у 910 році в Константинополі. Столицю тримали в облозі полчища ворогів, готових у будь-який момент увірватися в місто. Жителі візантійської столиці зібралися в храмі й молили Богородицю про порятунок від нападників. Матір Божа з’явилася перед людьми, почала молитися Господу, а потім вкрила людей своїм покровом (омофором), захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих.

Покров Богородиці захистив місто від противника. А свято стало символом заступництва Матері Божої за всіх людей. Його відзначають православні та греко-католики.

Святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки вважали Богоматір своєю заступницею й захисницею від ворога. Головна церква українських козаків завжди була на честь Покрови. Її ікона була в кожному курені, а зображення Богоматері було на хоругвах, під якими козаки виступили у походи.

День захисника України – наймолодше із трьох свят, які українці відзначають 14 жовтня. Встановлене воно було 14 жовтня 2014 року указом п’ятого президента України Петра Порошенка та є офіційно святковим і вихідним днем.

З нагоди святкування цієї видатної дати, у групі 04 , за професією

« Маляр. Штукатур. Лицювальник – плиточник» було проведено відкриту виховну годину. Діти самі підготували цікаву презентацію, та переглянули відео з цікавими фактами про козаків. Класний керівник Ганна Житницька провела квест на закріплення знань. Діти були у захваті від уроку, дізналися багато нових фактів про козаків та саме святкування Покрови. Класна годи пройшла непомітно та дуже вдало, особливо враховуючи той факт, що у групі навчаються саме майбутні захисники України.

Класний керівник     Ганна Житницька

Опубліковано у загальній категорії. Додати до закладок постійне посилання.