Рецепт успіху

Ласкаве жовтневе сонечко грайливо бавиться своїми теплими промінцями, зігріваючи обличчя юнаків і дівчат,  що насолоджуються останнім осіннім теплом, молодістю. Гарна погода, – привід провести хвилинки перерви на свіжому повітрі, поспілкуватися, помилуватися яскравими кольорами осені. У відкриті вікна навчального корпусу, майстерень ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» лине веселий гомін голосів учнів, птахів, шурхіт листя…

Та лунає дзвоник, і в майстерні живопису «лунає» тиша. Відчувається запах олійних фарб, що приємно лоскоче ніздрі та навіює яскраві згадки про нещодавні пленерні виходи.

Сьогодні, 13 жовтня 2020 року, викладач Прокоф’єв Євген дає майстер-клас з написання етюду квітів олійними фарбами. 

На столах – все, що знадобиться для творчого процесу: фарби, палітри, пензлі, мастехини, заґрунтована основа, що чекає на свою долю. Захисні фартушки вже пов’язані поверх одягу. Вступний інструктаж викладача триває пару хвилин. Євген Олександрович робить декілька помахів «чарівною паличкою» – пензликом, і… етюд готов! Хвилювання застигло у повітрі: невже таке можливо? За якихось декілька хвилини народилася яскрава квіткова композиція. Так розпочався етап знайомства з олійним живописом другокурсників, що навчаються за професією «Живописець. Флорист».

Бачу зосередженні обличчя юних художників, які натхненно схиляються над полотнами. Вони працюють мастехінами, пензлем, а іноді за інструмент – просто пальці. Робота закипіла!

Представники адміністрації, викладачі, майстри виробничого навчання, які завітали на майстер-клас, не втримались від спокуси, і вже через хвилину стояли у фартушках за робочими столами, поряд з учнями.

Якимось дивом, за 20 хвилин в усіх учасників цього дійства  народились чарівні етюди. А рецепт такого успіху дуже простий: натхнення, добрий настрій, трошки сміливості, підтримка і приклад професійного художника!

«А як же талант?», –  спитаєте ви. Член Національної спілки художників України Євген Прокоф’єв знає одну таємницю: усі люди талановиті. Це переконання викладача допомагає йому надавати впевненості багатьом учням, виховувати справжніх художників!

За активну участь у заході  висловлюємо вдячність всім учасникам майстер-класу: представникам адміністрації Ірині Граур, Наталі Паскарь, Олені Кулинич, майстрам виробничого навчання Вікторії Шевчук, Аліні Гудзь, здобувачам освіти групи № 10 «Живописець. Флорист», викладачу, Прокоф’єву Євгену, який блискуче його провів.

Майстер-клас минув, але залишилися яскраві враження, гарні роботи та впевненість: все буде добре, коли поруч Учитель.

З повагою, голова методичної комісії професій художнього напряму ДНЗ «Запорізьке ВПУ» Анжела ПРОКОФ’ЄВА.

Опубліковано у загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.