В травні український народ святкує День вишиванки. В цей день Україна, розквітає чудовими візерунками українських народних вишивок. І це не просто свято, де наші майстрині в черговий раз демонструють своє дивовижне мистецтво. Це справжній фестиваль народної культури, національного єднання, великої любові до рідного народу, до його історії та пам’яті. Візерунки на вишивках – не тільки краса, а закодоване століттями послання до нас наших предків, генетичний код української нації.
Дослідники розповідають, що у давні часи процес вишивання можна було назвати ритуалом – за нього брались у визначені дні, із чистими світлими думками, закладаючи позитивну енергію у свою працю. Цікаво, що тоді жінки не копіювали чужі узори, не відшивали їх з інших виробів чи схем. Їх роботи були індивідуальними. Відшити чужий узор для сорочки, наприклад, означало взяти на себе чужу долю.
Вишивання не було роботою чи наукою, швидше магією, вмінням передати своє світовідчуття, свою внутрішню енергію, закодувавши її на полотні. Дивовижно, та зауважте, що саме слово “вишивка” походить від “вишній”, божественний і перекладається на грецьку як “космос”.
Для учнів ДНЗ «Запорізьке ВПУ», що мешкають в гуртожитку була проведена виховна година, з нагоди святкування Дня української вишивки. Учасники змогли дізнатися про звичаї та особливості процесу створення вишивки, про територіальні особливості і різноманіття української вишивки. А також, детально розібратись в таємничих символах кожного з елементів візерунків. Учасники обговорювали культурні особливості нашого народу, ділились традиціями своїх родин. А наприкінці створили вітальні листівки з елементами української вишивки.
Керівник гуртка Качайло Людмила Миколаївна