Тиждень права у Державному навчальному закладі Запорізьке вище професійне училище.

10 грудня 1948 року у Парижі на 183 пленарному засіданні Генеральної асамблеї ООН була прийнята Загальна декларація прав людини.

Двома роками пізніше, 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН було засновано Міжнародний день прав людини та оголошено його святкування 10 грудня. В цей день проводиться пленарне засідання ООН на якому відзначають тих, хто зробив вагомий внесок у захист людських прав і свобод.

21 травня 2008 року, враховуючи міжнародний досвід, Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України – дорадчий орган Міністерства юстиції України – ініціювала загальноукраїнський форум «Тиждень права» як національну традицію, що офіційно закріплено в Указі Президента України від 08 грудня 2008  року № 1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права».

Так, враховуючи важливе значення правової освіти у розбудові України як правової держави, вихованні у громадян поваги до закону і прав людини започатковано проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини.

      В рамках проведення Всеукраїнського тижня права в училищі  відбувається багато зустрічей, навчання, лекцій, бесід,тренінгів надається безоплатна правова допомога з питань реалізації захисту прав людини, в тому числі молоді.

 Вище зазначені заходи  проведені з метою реалізації конституційних прав молодих громадян –здобувачів освіти  нашого учбового закладу, щодо знання своїх прав та обов’язків та підвищення рівня правової інформованості населення з питань прав людини.

  Здобувачі освіти прийняли участь в яскравій виставці плакатів на правову тематику.

 03 грудня відбулась он-лайн зустріч з  Еллою Уфімцевою, представником- міждународної  благодійної організаціії  АСЕТ, яка займається профілактикою ВІЧ- інфекції в світі. Інформаційно-  просвітницький відео-тренінг з профілактики ВІЧ/СПІД  на тему: «Обери життя».-   Окрім того, в ході тренінгу здобувачі освіти дізналися про право на безоплатну правову допомогу.

09грудня до нас завітали представники Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції. Лейтенанти: Оксана Хайруліна , Ганна Богала , Вікторія Касьян,Ірина Биковська. Теми: «Протидія домашнього насильства», «Попередження правопорушень серед молоді»

   12грудня  у нас в гостях був Віталій Салтан -головний спеціаліст відділу по Вознесенівському району служби (управління) у справах дітей Запорізької міської ради. Лекція на тему: «Профілактика правопорушень та негативних явищ серед неповнолітніх». Учасників зустрічі  було поінформовано про економічні, соціальні і культурні права і свободи людини і громадянина, висвітлено специфіку державного захисту прав і свобод людини в Україні

  13грудня відбулась зустріч з Денисом Тарасовим -Президентом Громадської організації «Запорізька правозахисна ліга «Універсал»,членом Координаційної ради питань запобігання наркоторгівлі  та наркозалежності у Запорізькій області.

14 грудня відбулась зустріч з інспектором ювенальної превенції, капітаном поліції Ладатько А.М. Було проведено бесіду на тему: «Профілактика правопорушень»

   Також на зустрічі був присутнім Олександр Курінний -Голова Громадської організації  Всеукраїнська співдружність «Пошук зниклих дітей», співкоординатор проекту «Бошки стоп» у Запоріжжі.

20 грудня, у гуртожитку,відбулась зустріч з інспекторами із зв’язків  з громадкістю Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції- Хайрулліною О.І., Биковською І.П., старшим інструктором роти такти оперативного регулювання Семевол В.В.Бесіда-практичне заняття на тему: «Домедична допомога»

  Здобувачів освіти нашого учбового закладу було ознайомлено   з поняттям права людини, практичним використанням правових знань з метою реалізації і захисту своїх прав, свобод та законних інтересів.

   Подібні заходи підвищують зацікавленість здобувачів освіти у вивченні правознавства, розширюють правові знання молоді, формують уміння співвідносити норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті.

Викладач ДНЗ «ЗВПУ»                                                                             Олена ЄРЬОМЕНКО.

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Навчально-виробнича діяльність, Новини. Додати до закладок постійне посилання.