Правова консультація

Напад на Україну  агресора Росії викликав у людей багато емоцій, серед яких гнів, страх, занепокоєння та розгубленість. Війна викликала тривогу та занепокоєння безпекою в нашому регіоні, а також у всій країні.   Більшість молоді дізнаються про війну та її наслідки через ЗМІ чи соціальні мережі та можуть мати труднощі з розумінням побаченого і почутого. Як правило,  молодь звертається за допомогою та настановою до людей, яким довіряє.

  Головна мета педагогічних працівників – допомогти їм розібратися з тим, що вони бачать і чують.

   15.09.22р. у ДНЗ ЗВПУ була організована та проведена зустріч з представниками Управління патрульної поліції в Запорізький області Департаменту патрульної поліції. Тема зустрічі: «Безпека під час воєнного стану».

У зв`язку з повітряною тривогою,бесіду було перенесено до бомбосховища

      Працівники правоохоронних органів  надали багато інформації присутнім здобувачам освіти. Приводимо деякі з них:

«Носіть із собою документ, що посвідчує особу. Тримайте в кишені одягу записи про групу крові й про можливі проблеми зі здоров’ям. Намагайтеся якнайменше перебувати поза житлом і роботою, уникайте місць скупчення людей. За можливості уникайте демонстрації патріотичної атрибутики: це може спровокувати агресора. Пам’ятайте, де розташовані найближчі від оселі, роботи чи місць, які ви часто відвідуєте, сховища та укриття.

   Не повідомляйте про свої плани малознайомим людям, не сперечайтеся з ними. Уникайте колон техніки й не стійте біля військових машин. 

Не фотографуйте й не знімайте відео в присутності людей у військовій формі. 

Не спостерігайте за ходом військових дій, ховайтеся одразу, як почуєте постріли. Не носіть із собою зброї, не показуйте військовим нічого, що навіть за формою може нагадувати зброю. Не підбирайте покинутої зброї або боєприпасів. Не торкайтеся вибухонебезпечних або просто невідомих чужих речей, бо звичайні побутові предмети можуть бути заміновані. 

Не носіть армійської форми, камуфльованого одягу чи одягу з шевронами.

Надавайте перевагу одягу темних кольорів, що не привертає уваги.»

  16.09.22 р. у кабінеті №305, з використанням  мультимедійного проектору, відбулась он-лайн зустріч з представниками Управління патрульної поліції в Запорізький області Департаменту патрульної поліції.  На зустрічі були присутні здобувачі освіти груп  №15/22, 20/22,у яких була практика.

Також он- лайн підключились 40 здобувачів освіти з різних груп.

  Підводячи підсумок проведених заходів, на мою думку, на чому потрібно дійсно робити акцент — це на тому, що у будь-якому випадку ми залишаємося громадянами України… Поки у нас є українське свідоцтво про народження, поки в кишені паспорт з тризубом, ми маємо слідувати  законам України.

Розмовляючи з нашими дітьми, визнаючи їхні почуття, тривоги та знаходячи способи впоратися з цим разом – ми незламна сила.

                                                                         

Викладач ДНЗ ЗВПУ  Олена ЄРЬОМЕНКО

Опубліковано у загальній категорії. Додати до закладок постійне посилання.